הם מאחורי הקלעים, מבלים נתח נרחב מהזמן של היום עם הזוג ביום החתונה, ולאחריה והם באינטראקציה ישירה מול בני הזוג ואורחיהם כל הזמן. הצלמים!
אז כמובן שהם יאספו כל מיני טיפים ממהלך הדרך. אנחנו ממליצים להקשיב להם. איך לבחור את צלם החתונה שלכם? אילו טיפים חשוב לשים לב אליהם לתכנון החתונה באספקט הצילום? ומה שונה בין חתונת גייז לחתונה סטרייטית בנושא הצילום? קראו את הכתבה.

 

מה חשוב לדעת כשבחורים את צלם החתונה שלכם?

כשמדובר בצילום, אתה משלם עבור החוויה. לא רק עבור התמונות. נכון הזיכרונות הם חשובים, אך החוויה חשובה לא פחות.

בעולם צילום החתונות הכל עניין של היצע וביקוש. צלמי חתונות מנוסים, שיש להם תיק עבודות מרשים וביקוש, גובים יותר ופחות מוכנים לנהל משא ומתן על המחיר. צלמים מנוסים יכולים לספק עבודה יפה על אף תנאי תאורה מאתגרים, חושך, תאורות משתנות וכדומה. חשוב לזכור זאת כשמעוניינים לקחת צלם חדש ופחות מנוסה. בקשו לראות עבודות במקומות חשוכים ומאתגרים. ובחרו צלם שאתם מתחברים אליו והוא אליכם. חשוב שיהיה פרנדלי לחתונת גייז.

 

מתובנות של צלמים : התארגנו בניחותה וללא מלווים מרובים.

לא משנה היכן בחרתם להתארגן, אם בבית, במלון או במקום אחר. היום הזה גם כך עמוס רגשית. מלחיץ ויש המון דברים וסידורים על הראש ורגשות על הלב. נצלו את זמן ההתארגנות למנוחה. לשקט. לזמן שלכם עם עצמכם. זה יעזור לכם לחוות גם את ההכנות וגם את המשך היום ויעצים את החוויה.

באספקט הצילום, גם יש חשיבות לדבר. אם בחרתם להתארגן במלון, אף יותר מומלץ להתארגן עם קמצוץ של אנשים קרובים סביבכם. כשיש אתכם המון מלווים/מלוות לא משנה כמה החדר במלון מרווח מרווח, הבלגן של מזוודות, כוסות קפה, ואבזרים יראו בצילומים, לא משנה כמה טוב-נראה המלון.

צילום: “רגעים נפלאים”

 

בין גייז לסטרייטס

מה שונה בעצם בין חתונה “פורמלית” בין גבר לאישה ובין חתונת גייז באספקט הצילום?

בעיקר ההתארגנות והמפגש. זוגות סטרייטים בד”כ מתארגנים בנפרד, יש כאלו שלא נפגשים שבוע לפני החתונה על מנת להעצים את הציפייה וההתרגשות. ואז המפגש שמתועד הוא באופן טבעי מאוד מרגש. הכלה בד”כ מלווה בצלם משלב ההכנות ואת החתן מצלמים כמה תמונות של התארגנות מאולצת רגע לפני שהזוג נפגש. גם אם הזוג בוחר להתארגן יחדיו, צילומי ההתארגנות של הגבר היא קצרה יותר מן הסתם. בחתונת גייז זה יכול להתנהל באופן שונה.

חשבו האם אתם מעוניינים/ות להתארגן ביחד? לחוד? באותו מקום בחדרים שונים? איך אתם מדמיינים את המפגש בניכם? שאלות אלו יעזרו לכם לקבוע את הטון ולברר מול הצלם העם השרות שלו מתאים עבורכם.

אם אתם מחליטים להתארגן בנפרד, אולי תרצו שני צלמים שילוו אתכם בהכנות ויתעדו כל אחד מכם בנפרד? אם כן חשוב לתדרך כל צלם ולשתפו ברצונות ובציפיות של כל אחת/אחד מכם. האם אתם מעוניינים בכלל בתיעוד ההכנות? (אנחנו ממליצים שכן כמובן) עשו לעצמכם סדר ברצונות וכך תוכלו לשתף את הצלם.

כל שאר היום הוא די זהה. מלבד החופה עצמה. כל חופה להט”בית שונה מאחרת. אין תבנית אחת. חשוב לשתף את הצלם בסוג הטקס שבחרתם. האם יהיו אספקטים מיוחדים, האם תהיה קצרה או ארוכה? האם תהיה חתימה על סוג של “כתובה”. שהצלם ידע מה חשוב לו לתעד.

צילום: “רגעים נפלאים”

 

תובנות מצילומי החוץ

בנות, אל תחששו מלכלוך. השמלה הלבנה הינה מועדת להתלכלך. אנחנו מדברים על החלק התחתון שלה לפחות. אל תתעסקו כל רגע איך לשמור על השמלה. גם ככה לא תלבשו אותה למחרת. אל תפספסו את היום הזה ותיהנו מהחוויה של הצילומים.
תזרמו, אל תנסו לעשות “רשימת פריימים” במיוחד בחתונת גייז כל חתונה היא שונה, תפקיד הצלם הוא לייצר עבורכם מזכרות מהרגעים שלכם – לא של אחרים.

 

תובנות לסיום

חתונות חולפות מהר מאוד, חשוב וכדאי ליהנות מכל שנייה.
אל תדאגו אם משהו משתבש ביום החתונה, או אם מזג האוויר אינו תקין. החזיקו ידיים עם בן/בת הזוג ותהנו מהיום המיוחד, הוא  עובר כהרף עין! 

 

מאת: “רגעים נפלאים” צילום

לצלמים גיי פרנדלי שלנו